جذب ایران ایرانی انتخابات حقوق شهروندی

جذب: ایران ایرانی انتخابات حقوق شهروندی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی رحمانی فضلی از وزارت کشور می‌ رود؟

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس با تاکید بر کم کردن تعداد اصلاح‌طلبان و عدم حضور وزیر زن در کابینه دوازدهم، از خواسته رییس‌جمهوری از گزینه‌های وزارت کشور جهت

رحمانی فضلی از وزارت کشور می‌ رود؟

رحمانی فضلی از وزارت کشور می رود؟

عبارات مهم : برنامه

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس با تاکید بر کم کردن تعداد اصلاح طلبان و عدم حضور وزیر زن در کابینه دوازدهم، از خواسته رییس جمهوری از گزینه های وزارت کشور جهت معرفی ۳۱ استاندار خود خبر داد و راجع به نقش رییس مجلس در تشکیل کابینه دوازدهم گفت: اگر لاریجانی به دنبال ریاست جمهوری آینده هست، باید عقلانیت را درنظر بگیرد.

قاسم میرزایی نیکو در گفت وگو با ایلنا، با اشاره به آخرین گمانه زنی ها راجع به کابینه و انتشار بعضی شایعات درمورد عدم تحقق مطالبات گفتمانی رای دهندگان باوجود تشکیل کمیته های تعامل متعدد در فراکسیون امید، شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان و همچنین ارائه فهرست های متعدد از افراد شایسته ازسوی گروه ها و تشکل های متفاوت سیاسی و غیرسیاسی، گفت: اگر این موارد صحیح باشد، جای نگرانی است.

رحمانی فضلی از وزارت کشور می‌ رود؟

اطمینان بخشی مشاور ارشد روحانی به اصلاح طلبان درخصوص کابینه دوازدهم

او گفت: با این حال اخیراً با یکی از یکی مشاوران ارشد روحانی در تشکیل کابینه صحبت کرده و این فرد بسیار نزدیک به رییس جمهوری به بنده گفت که خیالتان نسبت به وزرای پیشنهادی راحت باشد و مطمئن باشید که کابینه دوازدهم به مراتب بهتر از دولت یازدهم خواهد بود و قطعاً جریان اصلاحات و اعتدال در مجموع نسبت به فهرست وزرای پیشنهادی رضایت نسبی خواهند داشت.

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس با تاکید بر کم کردن تعداد اصلاح‌طلبان و عدم حضور وزیر زن در کابینه دوازدهم، از خواسته رییس‌جمهوری از گزینه‌های وزارت کشور جهت

شواهد از کم کردن تعداد اصلاح طلبان و عدم حضور زنان در کابینه حکایت دارد

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید در عین حال تصریح کرد: با این همه قرائن و شواهد و همچنین پیگیری هایی که از طریق روابط و دسترسی های شخصی انجام دادم، حاکی از وضعیتی تفاوت دارد و نشانی از آن چه این مشاور ارشد روحانی گفت، ندارد و برعکس نشان می دهد تعداد اصلاح طلبان در کابینه کم کردن پیدا می کند و مهم تر از آن، از ظرفیت های فراوان زنان نیز استفاده مطلوبی در کابینه صورت نگرفته است.

عضو کمیسیون شورا ها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور حداقل یک وزیر زن در دولت احمدی نژاد گفت: این که هنوز نمی توانیم در کابینه یک وزیر زن داشته باشیم از عجایبی است که در دولت روحانی در حال تحقق است.

رحمانی فضلی از وزارت کشور می‌ رود؟

بجز دغدغه های رهبری، سایر محدودیت ها در گزینش کابینه دوازدهم قابل قبول نیست

او در تصویر العمل به این پرسش که باتوجه به زمزمه های مربوط به تبدیل شدن شرکت محیط زیست به وزارتخانه، احتمالاً یک مدیر مرد جهت تصدی این شرکت معرفی خواهد شد، آیا می توان نتیجه گرفت که روحانی علی رغم ادعای نزدیکانش اعتقادی به وزیر زن ندارد، گفت: به هر حال ممکن است که این طور باشد. آیا که بجز گزارشی که دفتر مقام معظم رهبری انتشار داده است و به روشنی و صراحت تمام دغدغه های ایشان را راجع به کابینه مطرح کرد، باقی مواردی که در این رابطه عنوان شده است و بعضاً از مخالفت مراجع یا بعضی نهاد ها با حضور زنان در پست های وزارتی صحبت می شود، قابل پذیرش نیست و این پرسشها نقض صریح قانون است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس با تاکید بر کم کردن تعداد اصلاح‌طلبان و عدم حضور وزیر زن در کابینه دوازدهم، از خواسته رییس‌جمهوری از گزینه‌های وزارت کشور جهت

میرزایی نیکو تصریح کرد: قانون می گوید رییس جمهوری می تواند کابینه را معرفی کند و بنابر این آن چه راجع به محدودیت های روحانی مطرح شده است یا عنوان می شود که رییس جمهوری باید بعضی پرسشها را درنظر بگیرد، قابل قبول نیست و این پرسشها نمی توان معیار تصمیم گیری باشد.

هدف مشاور ارشد روحانی از اطمینان بخشی به اصلاح طلبان کم کردن نگرانی ها بود

رحمانی فضلی از وزارت کشور می‌ رود؟

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس در پاسخ به این پرسش که چه کسی تشخیص می دهد اصلاح طلبان باید به گفته آن مشاور ارشد روحانی از اوضاع وزرای پیشنهادی راضی باشند، گفت: این گفته فردی است که به عنوان یکی از نزدیک ترین افراد به آقای روحانی، در تهیه فهرست وزرای پیشنهادی مسئولیت دارد. شاید هدفشان این بوده که نگرانی ما را تاحدودی برطرف کند یا لااقل تاحدودی این نگرانی ها را التیام بخشد.

روحانی از شریعتمداری جهت وزارت کشور برنامه خواسته است

عضو کمیسیون شورا ها و امور داخلی کشور در مجلس همچنین در پاسخ به پرسش دیگری راجع به مطالبه جدی درخصوص عوض کردن در وزارت کشور و انتشار شایعاتی مبنی بر عدم تحقق این مطالبات اعلام کرد: اطلاع دارم آقای روحانی حداقل از یک نفر دیگر بجز آقای رحمانی فضلی نیز برنامه خواسته است.

نماینده اصلاح طلب مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آقای روحانی از آقای شریعتمداری هم جهت وزارت کشور برنامه خواسته و این برنامه تقدیم رییس جمهوری شده است هست. با این حساب بعید نیست که روحانی درمورد وزارت کشور تجدیدنظر کند.

رییس جمهوری از گزینه های وزارت کشور خواسته ۳۱ استاندار خود را معرفی کنند

عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب خاطرنشان کرد: رییس جمهوری در بررسی گزینه های وزارت کشور باید به نظر این افراد درخصوص استاندارانشان توجه داشته باشد که شنیده ام آقای روحانی نیز چنین تمهیدی را درنظر گرفته و از گزینه هایی که جهت وزارت کشور مطرح شده است اند، خواسته که فهرست ۳۱ استاندار خود را نیز در اختیار رییس جمهوری قرار دهد تا با توجه به افرادی که قرار است به عنوان استانداران آینده فعالیت کنند، درمورد این که چه کسی وزیر باشد، تصمیم گیری کند.

لاریجانی در تشکیل کابینه معقول عمل خواهد کرد

او در تصویر العمل به سوالی راجع به نقش رییس مجلس در تشکیل کابینه اعلام کرد: آقای لاریجانی قطعاً معقول عمل خواهد کرد. رییس مجلس به خوبی می داند جهت پیشبرد برنامه هایی که تصویب شده، باید در استان های مختلف، افرادی کارآمد و فکور به کار گرفته شوند و تحقق این برنامه ها، نشانه و خواسته لاریجانی هم است.

اگر لاریجانی به دنبال ریاست جمهوری آینده هست، باید عقلانیت را درنظر بگیرد

نماینده اصلاح طلب مردم دماوند در مجلس یادآور شد: با این حساب حتی اگر به این فکر کنیم که آقای لاریجانی برنامه ای جهت انتخابات ریاست جمهوری ادوار بعد داشته باشد، قطعاً باید تلاش کند عقلانیت را در دستور کار قرار دهد و بعید می دانم رییس مجلس پی گیری خاصی جهت حضور افراد در کابینه داشته باشد ولی اگر این گونه باشد، اتفاق بدی خواهد افتاد.

فراکسیون امید رسالت تاریخی خود را در جریان رای اعتماد ایفا می کند

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس در پاسخ به پرسش دیگری راجع به خطوط قرمز این فراکسیون در جریان رای اعتماد به وزرای پیشنهادی اعلام کرد: به نظر می رسد فراکسیون در نهایت به یک جمع بندی منسجم و هماهنگ راجع به کابینه برسد و قطعاً این طور نخواهد بود که مثلاً هیات رییسه به گونه ای عمل کند و بدنه فراکسیون به شکلی دیگر تصمیم بگیرد.

میرزایی نیکو در آخر تصریح کرد: فراکسیون امید باید از هم اکنون کارها مورد نیاز را انجام دهد تا بتواند با عِده و عُده مورد نیاز در جریان رای اعتماد نقش خاص و رسالت تاریخی خود را ایفا کند و اگر این اتفاق نیافتد، قطعاً مردم حق خواهند داشت که گلایه کنند.

واژه های کلیدی: برنامه | اصلاح طلب | وزارت کشور | اصلاح طلبان | دولت روحانی | ریاست جمهوری | مجلس شورای اسلامی | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs